© 2016 by Timo Tali

Millest kõneleb kollektsioon Häppiest?

March 31, 2017

Kaks moevõistlust seljataga ja üks moeetendus veel ees! 18. märtsil toimus Paides üle-eestiline moeshow MoeP.A.R.K ja 23. märtsil toimus Viimsis moevõistlus Moeaken. Viimasel läks kollektsioonil Häppiest väga väga hästi!  Rõõmustav oli saada positiivset tagasisidet ja näha, et see mis ma teen meeldib ka teistele. (Vastavalt siis kohad võistlustel II ja I koht). 

 

Kui keegi küsib, mis oli minu selle aastaseks eesmärgiks, siis pärast väga edukat eelmist aastat ma endale kõrgeid ootusi ei seadnud. Pigem oli eesmärgiks oma armsa tiimigi jälle koos aega veeta ja näidata publikule taaskord midagi uut ja teistsugust, kui ma siiani olen teinud. 

 

Aga millest räägib minu uus kollektsioon? Siin on minu ideed ja inspiratsioon Häppiesti loomisel, sõnum mis ma kollektsiooniga öelda soovin ja millele vaatajad mõtlema soovin panna:

 

Kollektsioon räägib headest mõtetest ja õnnetundest, mis valdab mind mõeldes tagasi oma vanavanematele ja vanemate noorusaastatele. Selles on põimitud isiklik kogemus ja kuuldud lood, mis segunedes muutusid minu enda võlumaailmaks.

 

Taaselustasin vanaema kudumite mustrid enda omades ja kombineerisin nad aegumatu teksamaterjaliga. Teksarõivad on meie igapäevaelu enesestmõistetav osa ja sellepärast leian, et pidev erineval moel teksa eksponeerimine ning jätkuv taaskasutuse propageerimine paneb inimesi mõtlema, mida oma vana teksapaariga oleks kõige mõistlikum teha.

 

Tänapäeval tundub naljakas 80ndate aastate kilekotikultus ja see, kui olulised olid värvikirevad plastkotid nende omanikele! Tänapäeval on PVC muutunud meie olmes asendamatuks materjaliks, kuid kilekotikasutust püüame hoopis piirata. Seepärast on kollektsiooni eesmärk taaskasutuse ja kangajääkide kasutamise plussidele vastukaaluna näidata, et kõik materjalid ei ole tarbijasõbralikud.

 

Kollektsioonis on oma roll väikesel klouniamuletil. See alatinaeratav nägu on rõõmsa meele sümbol ja lapsepõlvemälestus minu ainukesest tsirkusekülastusest. Tänapäeva ühiskonnas tekitab kloun vastakaid tundeid, kuid minule sümboliseerib ta rõõmu. Siira klouni eesmärk on inimesed naeratama panna.

 

Kollektsiooni teostusel olen kasutanud n.n teise ringi teksakangast, alpaka ja villast lõnga, spordiriiete voodrikanga jääke Jõhvi õmblusettevõttest, PVCd. Lisandid valmistasin laste meisterduskomplekti vorme kasutades silikoonist ja electroluminescent wire torudest.

 

Modellid: Gertrud Kiisa, Camilla Sundov, Heleri Carita Meremäe, Kaisa Orgusaar, Paul Oskar Soe

MUAH: Laura-Liisa Srubišek

Pildid: Jan Vutt ja Dmiti Kotjuh

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

February 13, 2017

February 4, 2017

December 31, 2016

September 25, 2016

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square