© 2016 by Timo Tali

Tegus reede

February 4, 2017

Eile oli eriliselt tegus päev täis uusi kogemusi. Päev algas Telemajas "Eesti Laul 2017" esimese poolfinaali lugude lindistusel. Laura Prits ja Hei Kiddo! ei lase mu Next Exiti riietel niisama stangel rippuda, vaid rokivad nendega Eesti Laulu laval. Väga äge!

Telemajast kiirustasin aga Jüri Kultuurimajja, kus toimus Rae valla koolidevaheline moeshow "Fookus". Kuulusin esimest korda moeshow žüriisse ja pean tõdema, et see oli mulle täiesti uus ning väga positiivne kogemus.  Esiteks - kogu üritus oli hästi korraldatud ja teiseks - minu kõrval kohtunikelauas istusid kaks väga tunnustatud oma ala tegijat - Gita Siimpoeg ja Mari-Liis Suvi. 

Osalevaid kollektsioone oli kokku 11. Suur äratundmisrõõm valdas mind 5.-8. klassi õpilaste kollektsioonide puhul, sest leidsin väga palju sarnaseid jooni enda esimeste kollektsioonide ning nende loomisprotsessiga. Neil on nüüd vaja vaid edasi minna. Just pisikeste puhul oligi keerulisem otsustada, keda esile tõsta, sest tunnustamist väärivaid kollektsioone oli rohkem kui kolm. Tõele au andes paistsid millegi poolest silma aga kõik.

Meie põhilisteks hindamiskriteeriumiteks olid huvitav idee ja selle teostus. Tore oli näha, et noored katsetasid erinevate materjalidega ning tõstaksin esile oskust luua terviklik ja ühtne kollektsioon. Suuremate loominguliste meeskondade puhul võib see kergesti kaduda ja komplektid võivad mõjuda eraldiseisvate üksiklahendustena. Eile seda näha ei olnud, kõik meeskonnad olid ühtsuse nimel palju pingutanud. 

Minu meelest valitses saalis sõbralik ja toetav õhkkond ning tunnustusest ei jäänud ilma mitte keegi.  

Mul on siiralt hea meel võimaluse üle üritusest osa saada. Soovin edu järgmise aasta korraldajatele ja osalejatele!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

February 13, 2017

February 4, 2017

December 31, 2016

September 25, 2016

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square